Your Cart

📞 Telefon: 0741 916 174

💬 Whatsapp: 0741 916 174

💯 DISCRET

Ce Gust Are Penisul? Ce Trebuie Sa Mananci Sa Aiba Un Gust Mai Bun?

Dintotdeauna, barbatii si-au facut griji cu privire la gustul pe care il are penisul lor, atunci cand aveau parte de sex oral din partea partenerilor (si mai nou partenerilor) lor.

Exista cateva mituri cu privire la acest aspect, pe care as vrea sa le discutam pe larg in acest articol. Precizez ca voi fi cat se poate de explicita, cel mai probabil voi folosi si un limbaj usor vulgar, deci daca printesele din voi s-ar putea simti lezate, va rog, politicos si plina de respect, sa nu continuati sa cititi acest articol.

Ce gust are penisul?

Penisul este acoperit de piele. Teoretic, penisul trebuie sa aiba gust a … piele, gust care in mod normal, difera de la persoana la persoana. Totusi, exista particularitati:

Atunci cand igiena este precara:

Da, oricat de dragute am incerca sa fim, atunci cand apar mirosuri sau gusturi dubioase, sentimentul este cam acesta:

Eu personal consider, ca fiecare barbat ar trebui sa aiba cunostinte cu privire la igiena personala si igiena intima, lucruri de care trebuie avut grija zilnic. Asadar, sa le luam cu liniuta:

  • radeti-va in zonele genitale – nu doar ca nimanui nu-i place sa simta par in gura, dar, parul, chiar daca este natural si are anumite roluri, poate fi „adapost” pentru tot felul de bacterii, favorizeaza transpiratia si mirosurile neplacute.
  • spalati-va, spalati-va si iar spalati-va – pe langa dusul zilnic, este NECESAR sa va spalati, cel putin in zonele genitale inainte de fiecare contact oral. Faptul ca „duceti calul la apa” cum va place voua sa-i ziceti, va face sa ramana stropi de urina, care vor face ca penisul sa aiba gust sarat. Nu, penisul in mod normal, nu are gust sarat, doar nu este spalat
  • gust de lichid preejaculator – in timpul sexului oral dar si normal, lichidul preejaculator isi va face aparitia. El are un gust si o textura aparte, lucruri cu care nu prea puteti face nimic sa le schimbati.

Asadar, gustul penisului poate sa depinda de mai multi factori. Daca este abia spalat si uscat, poate sa nu aiba nici un gust.

Daca e curat, dar arre lichi de pre ejaculare pe el, atunci o sa aiba exact acest gust. Acest lucru, in schimb, poate sa varieze de la un barbat la altul, in functie de mai multi factori diferiti, printre care se numara si fumatul si dieta alimentara. Din nefericire, au trecut mai multi ani de cand nu am mai facut sex oral unui barbat si, prin urmare, acum incerc sa imi amintesc. Dar, din cate tin eu minte, are un gust destul de dulce.

Daca penisul nu e curat, atunci o sa aiba gustul chestiei cu care e murdar. Daca tipul respectiv tocmai s-a urinat, atunci o sa aiba un gust ca de urina, care este cam urat- oarecum cam sarat, impreuna cu alte arome si gusturi cam complexe.

Daca el nu s-a mai spalat de ceva timp, atunci o sa miroase si o sa aiba un gust ca de corp, care este de asemenea o aroma complexa pe care trebuie sa o gusti ca sa o cunosti, dar cel mai apropiat lucru cu care pot sa il compar sunt feliile de ceapa tinute pentru ceva timp in frigider. Poate, de asemenea, sa aiba un gust si un miros foarte particular. Cum ziceam, depinde de la barbat la barbat!

Ce puteti face sa schimbati gustul penisului?

…to be continued

15 comments

  1. Nu este vorba doar de gust, cat e vorba de o anumita “senzatie”. Incepe prin a se simti moale si pliabil. Dar, daca faci totul cum trebuie, atunci penisul se va simti mai tare. Iti va umple gura si incepi sa iti dai seama ca il saruti, apoi ca incerci sa il iei in gura cu totul.

    Incepi sa tratezi capul penisului ca pe propria ta acadica privata si incepi sa te joci cu limba in jurul lui. In acest moment, te joci in disperare cu gura in jurul organului sau si saliva ta se scurge in jurul penisului. Din nou, daca faci totul cum trebuie, pana in acest moment ar trebui sa ai parte de gustul cald al spermei sarate….cam acesta ar trebui sa fie gustul unui penis.

  2. Penisul este acoperit de piele, ca si restul corpului. Gustul pielii depinde de anumite lucruri, cum ar fi de exemplu cat este de transpirat si de cand a fost spalat ultima data. O mare parte a simtului de gust are legatura cu simtul mirosului si, in timp ce transpiratia este sarata, mirosul sau are mai multe de a face cu gustul de care o sa ai parte.

    Penisul tau are cea mai mare sansa sa aiba putina urina pe el si acest lucru poate sa contribuie la aroma. Este destul de aproape de anusul tau si acest lucru poate, de asemenea, sa aiba o anumita contributie la aroma si la gust.

    Prin urmare, pentru a iti face o idee in privinta gustului obisnuit al unui penis, poti sa iti pui o picatura de urina pe mana, intinde-o si las-o sa se usuce. Trece-ti degetul intre fese, apoi freaca-l de mana. Lasa sa se usuce. Dute si antreneaza-te si transpira putin, apoi lasa sa se usuce. Nu mai fa dus. Maine, linge-ti mana. Acum, daca esti barbat, cred ca intelegi de ce nu toti isi doresc sa ti-o suga.

    Pe de alta parte, daca faci dus in fiecare zi si ai anumite standarde de igiena, atunci ar trebui sa aiba doar gust de piele.

    1. Salut,sunt total de acord ca orice bărbat trebuie sa se spele dar dacă nu a făcut o nu înseamnă că rămâne urina pe penis deoarece chilotul absoarbe urina ,urina se evapora și asa mai departe.

  3. Oribil. Cel putin, ultimul barbat cu care am fost eu avea un miros de peste stricat in combinatie cu cacat de pisica. Era o tortura ca penisul lui sa fie macar in apropierea fetei mele si nici nu se punea problema sa ii mai fac ceva. La inceput, credeam ca e nevoie doar sa se spele.

    Prin urmare, l-am spalat cu sapun, dar degeaba. Imi venea sa vomit. Eu cred ca e subiectiv si depinde de ceea ce mananca un barbat, de ceea ce bea, de cat de mult se antreneaza si altele.

    Baieti, va rog nu va rugati prietenele sa treaca prin asa ceva. Va rog sa mancati bine si sa stati curati acolo jos.

  4. Din proprie experienta, pot sa spun ca gustul poate sa varieze foarte mult de la o persoana la alta. Desigur, asa cum a mai mentionat cineva, igiena joaca un rol foarte mare, dar chiar si atunci cand un penis este perfect curat si sanatos, gusturile poate sa varieze foarte mult.

    De asemenea, chiar si vorbind despre penisul unui anumit partener, este greu de spus, pentru ca gustul poate sa fie greu de descris si nu ma pot gandi la nici un aliment sau bautura cu care sa fac comparatia. Cel mai obisnuit in privinta penisurilor care mi-au trecut prin gura este ca toate erau putin cam sarate.

    Dar, de exemplu, unul idntre fostii mei prieteni avea un penis ce avea un gust ca de soseta purtata timp de o saptamana, chiar daca el era obsedat de igiena.

  5. Ca si pielea. Prin urmare, cu siguranta ca va avea gustul a orice se va afla pe el. Daca a fost spalat curand, va avea gust de sapun. Daca nu, va avea gust de transpiratie.

  6. Variaza de la un penis la altul. Sincera sa fiu, o sa ai un gust ca de piele in gura.

    Sincer, ar trebui sa ne concentram pe mirosul testiculelor si pe gustul spermei. Nimanui nu ii place sa ia o inghititura de lipici.

  7. Din experienta mea, pot sa zic ca e ca si cum ai intreba ce gust are un deget. Pielea in sine nu are un gust anume, prin urmare vei gusta ceea ce se afla pe piele.

    Asta in conditiile in care nu exista probleme de igiena, iar varianta cu „spala-te la pula ba nespalatule” nu este de luat in calcul :))

  8. Viorel Fl.

    Daca nu iti place sa sugi pula, o sa simti tot felul de mirosuri sau gusturi. E ca si atunci cand mananci ceva ce nu-ti place. Eu am supt pula la 7 barbati, din care la 2 de mai multe ori In prezent ma limitez la cei doi. Nu am constatat mare diferenta intre gustrile date de pulile lor. Mirosurile… imi place mirosul de barbat: sa miroase a barbat, fara mirosuri urate.
    Este adevarat ca am avut parte doar da barbati curati, care au facut baie in acea zi. Cu iubitul meu (unul din cei doi) ne iubim chiar daca am facut baie cu o zi inainte, dar cu o mica baita a zonelor intime.
    Varsta barbatilor? 17, 28, 29, 30, 35, 40, 47.

    1. Viorel Fl.

      Am uitat ceva: gustul spermei difera de la un individ la altul, iar la iubitul meu si in functie de ce mananca. Imi place sperma lui: este fumator si sperma lui este un pic mai intepatoare la gust decat la nefumatori (al doilea nu fumeaza). Si sa stiti ca o „mananc” de la primul de 7 ani, de la al doile de 4 ani.

  9. Mie imi place gustul unei puli, sincer!

  10. Chiar imi place mult, poate si din cauza ca prima pula care am supt-o a fost a unei persoane dragi, din familie.

  11. Iar gustul spermei? E ok, mi-o gust mereu

    1. Sunt total de acord ca trebuie sa te speli înainte dar dacă nu o faci sa zicem ca ai uitat ca ai urinat acum 5 ore ,urina nu va rămâne pe penis pentru ca o va absorbi chilotul plus ca urina se evapora și asa mai departe.

  12. Total de acord cu spălatul înainte dar dacă nu o faci stropii de urina vor fi absorbiți de chilot deci penisul nu va avea urina pe el ,plus ca urina se evapora etc

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Livrare gratuită

la orice comandă peste 300 lei

100% Discreție

colete discret ambalate

Calitate premium

produse de top, branduri de top

Asistență și consiliere

să alegi produsul potrivit