Your Cart

📞 Telefon: 0741 916 174

💬 Whatsapp: 0741 916 174

💯 DISCRET

Cum se simte o femeie cand face sex cu un barbat care are penisul mic?

O sa fiu anonima in cadrul acestui articol, pentru ca nu imi doresc sa ranesc sentimentele cuiva.  Totul depinde de penis. Daca e un penis mic (sub 13 cm), probabil ca femeia nu o sa simta prea mult. Eu sunt doar sincera acum.

Multe femei o sa minta si o sa spuna ca, daca pot sa “simta un deget”, atunci pot sa “simta si un penis de dimensiunea unui deget”.

In aces caz, eu pot sa spun: ei bine, poti sa simti de asemenea si un tampon atunci cand e inauntru? Raspunsul este ca nu. Nu, nu poti (altfel, femeile nu ar mai folosi tampoane). Ai putea sa simti un penis de dimensiuni mici atunci cand te penetreaza, dar, dupa cateva secunde, nu vei mai simti prea mare lucru.

Exista cateva avantaje ale unui penis mare care nu pot sa fie negate:

  1. nu o sa alunece tot timpul atunci cand schimbi pozitiile;
  2. un penis de dimensiuni mai mari inseamna mai multa frecare de peretii vaginului unei femei, ceea ce inseamna ca va ramane tare;
  3. aceasta lungime in plus inseamna ca este posibil ca penisul sa se atinga si de clitorisul unei femei in timpul sexului. Dupa cum au subliniat mai multi oameni, este nevoie si de stimularea clitorisului pentru ca o femeie sa aiba orgasm.
  4. femeilor le place sa aiba sentimentul ca sunt “complet umplute”.
  5. si in cele din urma, este mai sigur. Incearca sa pui un prezervativ pe un penis de dimensiuni mai mici si acesta fie ca va aluneca in timpul actului sexual sau, la fel de rau, va face ca penisul sa se inmoaie (pentru ca va reduce gradul de stimulare). Prin urmare, din experienta mea personala si din ceea ce mi-au mai zis si alte femei, ele ajung sa se bazeze pe “metoda scoaterii” pentru a evita astfel de probleme, dar acest lucru poate sa supuna femeile unui anumit risc.

Bineinteles. Exista si dezavantaje in cazul uniui penis mare, insa asta o sa fie subiect pentru un alt articol cand sunt singura la birou.

Acum, toate aceste lucruri fiind spuse, o partida de sex cu un penis de dimensiuni mici poate sa fie, de asemenea, foarte distractiva. Are multe de a face cu chimia fizica dintre doi oameni. Pentru femei, excitarea si atractia incep din creier.

Daca suntem atrase emotional de un barbat, probabil ca vom fi excitate si fizic de catre acesta si faptul ca ne excita va face ca sexul sa fie bun, indiferent de dimensiunea penisului.

Pe de alta parte, daca vrei doar o aventura de o noapte, dimensiunile penisului conteaza mult mai mult (din moment ce ne bazam pe corp pentru a ne excita si nu pe legatura emotionala).

12 comments

  1. Trebuie sa definesti notiunea de “penis mic”, pentru ca ceea ce poate sa fie mare pentru o femeie poate sa fie mic pentru o alta femeie. Pentru a raspunde acestei intrebari, o sa presupun ca tu consideri ca un barbat cu un penis de dimensiuni mici are un penis mai mic decat un penis de dimensiuni medii si acel penis are o lungime mai mica de 13 cm si o grosime mai mica de 10 cm, un penis “mare” inseamna orice peste aceste dimensiuni si ca pentru tine “sex” implica in mod automat sexul vaginal.

    Am avut parte de barbati cu un penis de dimensiuni “mici” si fiecare barbat mi-a oferit o experienta diferita. Vaginul meu nu este prea mare si sexul cu un penis de dimensiuni mici era la fel de placut ca si orice partida de sex cu un barbat ce are un penis de dimensiuni mai mari.

    Un penis de dimensiuni mici tot putea sa imi atinga punctul G, imi facea vaginul sa se simta umplut si sa simt ca sunt penetrata; si tot puteam sa simt cum un penis de mici dimensiuni zvacneste in timp ce ejacula. Dar, in cazul unui penis “mare”, tot puteam sa simt cum vaginul meu se intindea mai mult si devenea “plin” si, cu cat era penisul mai mare si mai lung, cu atat ii era mai usor sa patrunda mai adanc in vaginul meu.

    De asemenea, mi-am dat seama de faptul ca un penis de dimensiuni mai mari nu ejaculeaza in mod obligatoriu si o cantitate mai mare de sperma sau ca are o ejaculare mai puternica. O sa imi inchei discutia spunand ca acel tip de senzatii nu sunt ceea ce imi doresc de la o partida de sex, dar am si eu preferintele mele, pe care nu le voi prezenta in detaliu, pentru ca acest post sa nu devina si mai lasciv.

    1. Mi-ar place sa spun ca, in afara de senzatiile mentionate mai sus, calitatea fiecarei partide de sex (si cu fiecare barbat) depindea nu de dimensiunile penisului, dar de o multitudine de factori, cum ar fi: cat eram de excitata, cat eram de uda, nivelul meu de energie, pozitia sexuala, locatia, daca se apropia acea perioada din luna, cat era de tare penisul lui, rezistenta lui, pe care o avea si tot asa mai departe.

      Desigur, satisfactia sexuala nu depinde doar de dimensiunile penisului si faptul ca un barbat are un penis de dimensiuni mici nu inseamna ca este un amant slab. Eu presupun ca multi barbati si femei posteaza intrebari privind dimensiunile penisului pentru ca se ingrijoreaza in privinta satisfactiei sexuale, dar eu pot sa spun ca este nevoie de doua persoane pentru ca sexul sa fie bun.

  2. Cat de mic inseamna mic?
    Eu niciodata nu am fost cu un barbat care sa aiba penisul atat de mic incat sa nu fie ok pentru mine (si, daca mi se permite sa spun, era foarte distractiv si pentru el). Eu nu spun ca nu exista penisuri in cazul carora acest lucru sa nu fie adevarat- cred ca chiar este posibil.

    Dar, atat timp cat e destul de mare cat sa intre acolo si sa ramana inauntru, atunci ma pot descurca cu acest lucru. Exista momente in care un penis oarecum mai mare se va duce in anumite locuri si va face anumite lucruri pe care un penis de dimensiuni mici nu le va putea face (dar numai pana la un anumit punct- dupa o anumita dimensiune, ajungi intr-un punct fara de intoarcere, in care te doare mai mult decat ajuta), dar, in general si asa cum au subliniat si alte persoane, in timpul sexului este vorba de mult mai multe lucruri decat dimensiunea penisului.

  3. Eu cred ca totul depinde in cele din urma de dimensiunile cavitatii vaginale pe care o are femeia. Daca penisul este prea mare si vaginul nu e destul de mare pentru a il acomoda sau invers, atunci poate sa fie dificil sa obtina placere in timpul actului sexual. Pentru a obtine cat mai multa placere si satisfacere, trebuie sa fie o anumita potrivire intre penisul barbatului si vaginul femeii.

    In al doilea rand, sentimentele femeii vor depinde de preferintele ei. Unele femei pot sa prefere un penis de dimensiuni mai mici, care le-ar putea permite sa aiba un control mai bun asupra activitatii sexuale si unele femei poate ca prefera un penis de dimensiuni mai mari. Aceasta intrebare este foarte subiectiva si este dificil sa oferi un raspuns cat mai obiectiv.

    In general, din lucrurile pe care le-am auzit, totul depinde in cele din urma de modul in care un barbat isi foloseste penisul pentru a ii oferi placere partenerei sale. Dimensiunea chiar nu mai conteaza de la un anumit punct si diferenta va fi data de un amalgam al corpurilor voastre si ale tehnicilor pe care le veti folosi

  4. Eu am un prieten care are un penis de dimensiuni mici si, din acest motiv, el are probleme de intimitate. El nu poate sa obtina o erectie atunci cand este cu o femeie, din cauza faptului ca ii este frica ca poate va fi judecat pentru dimensiunile mici pe care le are.

    Eu l-am ajutat facand sex cu el. Faceti-ma curva sau cum vreti voi, nu imi pasa 🙂

    Pe masura ce el nu poate macar sa aiba o erectie, noi nu putem sa avem parte de o penetrare vaginala, dar eu de obicei il calaresc si imi frec vulva de penisul lui si reusesc sa am orgasme prin aceasta metoda. In ultima perioada, el a inceput sa se simta mai comfortabil cu mine si incepe sa aiba parte de semi erectii si putem avea parte de penetrare pentru o anumita perioada de timp, deci se pare ca il ajuta ceea ce fac eu.

    Eu va spun aceasta poveste pentru ca arata nu este nevoie de un penis de dimensiuni mari pentru a ii putea oferi placere unei femei.

    Daca o femeie nu poate sa aiba parte de nici o placere cu ajutorul unui penis mic, acest lucru inseamna cel mai probabil ca ea nu isi cunoaste corpul inca destul de bine.

  5. „Nu este vorba de dimensiunea barcii, ci de miscarile oceanului.” zice nu stiu care filozof 🙂

    In functie de femeie, un penis poate sa fie complet satisfacator sau poate sa fie dureros si, prin urmare, un penis de dimensiuni mici poate sa aduca placere sau sa fie considerat plictisitor.

  6. Daca un deget de dimensiuni medii poate sa ofere placere unei femei, atunci nu ar trebui sa fie nici o problema cu penisurile de dimensiuni mici, pe masura ce sunt mai mari decat un deget obisnuit. Daca un barbat cu un penis mic poate sa compenseze cu o partida buna de sex oral, atunci de ce nu?

  7. Se simte totul foarte diferit atunci cand esti cu un amant bun decat sa faci sex cu o persoana care nu se prea pricepe. In acest caz, diferenta e mult mai mare decat in cazul diferentei dintre doi amanti la fel de priceputi, dintre care unul are un penis mare, iar celalalt are un penis de dimensiuni mai mici/

  8. trebui neaparat penisul de minim19cm sa se simta femeia fericita.

    1. Daca ar fi asa, ai vedea doar femei plangand pe strada :))

  9. Sunt un barbat in varsta de 33 ani,putin sportiv. Eu personal am intampinat probleme la capitl. asta. Mai exact,sotia refuza repetat sex cu mine deoarece sustinea ca o am mare.. M-a parasit apoi si suntem divortati acum dar mi-e f. Greu singur si nu stiu daca sa mai incerc sau nu o noua relatie..

  10. da Elenele sunt mai profunde 🙂 stiu din experienta ca la 18cm mai multe s-au plans ca e prea mare. la cel putin 3 a intrat doar jumate si e jale 🙂

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Livrare gratuită

la orice comandă peste 300 lei

100% Discreție

colete discret ambalate

Calitate premium

produse de top, branduri de top

Asistență și consiliere

să alegi produsul potrivit