Your Cart

📞 Telefon: 0741 916 174

💬 Whatsapp: 0741 916 174

💯 DISCRET
marirea-penisului

Mărirea penisului chiar funcționează – dacă te-ai născut cu penisul mic, chiar îl poți mări cu exerciții sau diverse produse?

Foarte multe persoane sunt reticiente cand vine vorba de marirea penisului si rezultatele pe care le poti avea. Si pe buna dreptate, deoarece este o industrie sa ii zic asa, plina de tepe.

Este plina piata de creme de marirea penisului, geluri, ghiduri cu tot felul de exercitii (care apropo, la noi pe site le gasiti gratuit, ba mai mult de atat, gasiti si trucuri povestite de persoane care practica exercitiile respective) pastile, extensoare si asa mai departe.

Majoritatea dintre ele mint. Mint atunci cand vine vorba despre rezultate, despre materialele folosite, de spre compozitia si ingredientele suplimentelor. Mint despre preturi, astfel incat, ajungi sa cumperi cu 200 de lei o crema pe care daca o cauti pe siteurile chinezesti o gasesti cu 2 dolari.

Totusi, daci alegi metoda potrivita si folosesti ce trebuie, poti obtine rezultate. Cu sau fara sa cheltui bani. M-am axat foarte mult in ultima perioada pe articole care relateaza metode de marirea penisului, care nu implica produse care costa sute de lei.

In acest articol, nu voi vorbi despre acele metode (poti rasfoi siteul pentru mai multe), insa am dat copy paste la niste testimoniale scrise de persoane care au obtinut rezulate cu diferite tehnici. Scopul, este sa vedeti ca se poate 🙂

Aici sunt unele parti extrase de pe forum…

“Erectia mea a devenit mult mai ferma dupa ce am inceput sa ma mulg, ca atunci cand eram adolescent. Eu am vazut si alte persoane care spun ca au avut parte de o experienta similara dupa ce au inceput sa se mulga. Acest lucru pare sa fie un beneficiu in plus.”

 

“Eu ma mulg de 6 saptamani deja si pot sa spun sincer ca am vazut deja unele imbunatatiri. Am inceput cu un penis lung de 11 centimetri in stare flasca si de 17 centimetri in timpul erectiei. Acum penisul meu este de 12 centimetri in stare flasca si de 18 centimetri in stare erecta. Am castigat, de asemenea, aproape si 0,6 centimetri in diametru.

Am luat-o mai usor in decursul primelor 10 zile si, de atunci, ma mulg timp de cel putin o jumatate de ora in fiecare zi, timp de 5 zile pe saptamana. Cu siguranta pot sa vad diferenta.

Am observat de asemenea ca erectiile mele sunt mult mai puternice. Nu am mai avut o asemenea erectie inca din timpul adolescentei.”

(Un medic de aproximativ 60 de ani): “Greutatile chiar functioneaza. Eu nu lucrez decat rar, dar penisul meu este mai ferm si mai mare si o crestere de aproape 2 centimetri nu este chiar atat de rea. In plus, sexul parca este de pe o alta lume.”

(Un asutralian in varsta de 21 de ani): “Eu am  inceput sa fac exercitiile Jelq pe care le prezentai pe pagina ta la inceputul lunii aprilie, in anul 1997. Eu am inceput sa fac aceste exercitii pentru ca eu nu ma simteam prea impresionat de dimensiunile pe care le avea penisul meu in stare flasca (de aproximativ 7 cm).

Stiam ca dimensiunea penisului meu erect era una perfect obisnuita (de 15 centimetri), dar orice persoana care mi-ar fi vazut penisul in orice alte circumstante nu ar fi fost prea impresionat de acesta. Eu am inceput sa fac aceste exercitii aproape in fiecare zi timp de aproape o saptamana, dar apoi am ajunsa sa le fac de doar 3 sau 4 ori in fiecare saptamana. Erau chiar si saptamani in care  faceam aceste exercitii doar o singura data sau de doua ori. Fiecare sesiune dura intre 10 si 15 minute si in mod obisnuit eu faceam doar o singura sesiune, dar uneori si doua sesiuni, in fiecare zi. In mod obisnuit, eu faceam aceste exercitii dupa ce ma trezeam dimineata si/ sau seara, inainte de a merge la culcare. Penisul meu a inceput sa mi se para mai gros dupa doar o singura saptamana. Prietena mea a inceput sa observe o diferenta dupa o perioada de aproximativ 2 saptamani.

Dupa o perioada cuprinsa intre 3 si 4 saptamani, penisul meu crescuse cu aproximativ 1 centimetru. Dupa aproximativ 2 luni, deja aveam o crestere de aproape 2 centimetri si acum, dupa o perioada de aproape 3 luni, penisul meu este cu aproape 2,6 cm mai mare decat dimensiunile sale originale. Nu mi-am masurat niciodata penisul in diametru, dar cu siguranta este mai gros. Eu consider ca este foarte important sa faci aceste exercitii in mod regulat, in special atunci cand abia esti la inceput.

Eu am observat ca, daca stateam o saptamana fara sa fac deloc aceste exercitii, atunci penisul meu incepea sa se micsoreze din nou. Acum, nu mai observ aceste efecte, ceea ce ma face sa cred ca efectele de crestere au devenit un lucru permanent. Eu nu mi-am masurat diametrul  inainte de a incepe sa fac exercitiile Jelq, dar eu as estima ca era vorba de mai putin de 12 centimetri. Acum, este de aproape 14 centimetri. Lungimea mea initiala era de aproximativ 15 centimetri si acum este de  18 centimetri. Eu inca continui sa fac aceste exercitii pentru penis (eu cred ca au devenit deja un obicei de acum) si sunt curios daca mai pot sa am parte de alte cresteri. Iti multumesc din nou si iti raman dator.”

 

“Dupa o munca intensiva de 4 luni pentru a imi mari dimensiunile penisului folosind cele 4 metode impreuna, mulgerea, pompele, greutatile si intinderile, eu pot de acum sa confirm faptul ca este posibil sa ai un penis de dimensiuni mai mari, dar aceste exercitii trebuie sa fie facute in mod intensiv si serios.

Eu am inceput cu un penis de aproximativ 13 centimetri in lungime si de aproape 12 centimetri in grosime, dar de acum ma apropii de o lungime de aproape 18 cm si de o grosime de 15 cm. De fapt, eu am inceput sa incerc fiecare metoda prezentata mai sus, dar nu toate in acelasi timp si nu in mod serios, pentru ca nu imi doream deloc ca prietena mea sa stie  si nu am avut parte de nici o crestere. Cu toate acestea, sansa perfecta pentru mine a aparut dupa ce ea a trebui sa plece in alta tara timp de 4 luni. Am adunat toate informatiile de care aveam nevoie si am inceput sa lucrez pentru a imi mari penisul in dimensiuni cu toate dispozitivele si tehnicile pe care le aveam si cu un meniu format din 4 oua si o jumatate de kg de carne de vaca, dupa ce faceam jogging in fiecare zi pe o distanta de 2 km. Atarnam o greutate de aproximativ 1,5 kg timp de 3 ore in fiecare zi,  si faceam cate un set de mulgere, de folosire a unei pompe de penis si de intindere seara si cate unul in timpul diminetii.

Faceam o intindere timp de 3 pana la 5 minute inainte de a face peste o mie de mulgeri, dupa care urma o utilizare a pompei de penis timp de 30 de minute. Motivul pentru care am folosit fiecare tehnica este pentru ca pur si simplu nu stiam care dintre acestea se va dovedi a fi cea mai buna, asa ca am preferat sa le folosesc pe toate in acelasi timp. Am incercat sa nu imi masor penisul in decursul acestor 4 luni (de fapt, am masurat de doua ori in timpul primei luni si inca o data inainte sa vina prietena mea inapoi in tara, pentru ca era foarte tentat sa incepi sa masori atunci cand simteai ca penisul tau incepe sa devina mai mare). In fiecare zi de vineri, nu faceam nici un exercitiu, ca si in cazul antrenamentelor de la sala. Dificultatile de care am avut parte erau miscarile obosite de dupa cele o mie de mulgeri in timpul primelor 2 saptamani si faptul ca nu imi mai puteam prinde bine penisul in ultima luna.

De asemenea, am folosit foarte mult lubrifiant (aproximativ 6 sticle) in timpul sesiunilor de mulgere, pentru ca incercam sa nu imi irit pielea. Eu sunt destul de sigur ca nimeni nu a mai incercat vreodata acest tip de “exercitiu nebun” pentru a isi creste dimensiunile penisului. Chiar si in acest moment, nu imi dau seama care mai exact dintre exercitiile de mai jos mi-a oferit aceste rezultate. Cu toate acestea, nu cred ca imi doresc sa stiu, pentru ca eu deja am ceea ce imi doream. Aproape ca am uitat sa mentionez despre alte doua beneficii de care am avut parte in urma efectuarii acestor exercitii si anume: in primul rand, penisul meu a devenit foarte plin de vene (care sunt aproape de doua ori mai mari decat erau inainte de a incepe sa fac aceste exercitii) si de acum fiecare partida de sex dureaza mai mult de 30 de minute (lucru care nu ii convine intotdeauna prietenei mele, pentru ca uneori oboseste ea pana termin eu).”

 

“Eu fac aceste exercitii de crestere asa cum sunt prezentate  de mai bine de 5 saptamani si pot sa spun sincer ca am inceput sa vad unele imbunatatiri. Lungimea penisului meu s-a imbunatatit putin, dar am observat ca penisul meu este mai ferm in timpul erectiei si putin mai gros. Acum imi este cam greu sa il cuprind intre degete si am degetele destul de lungi. Sotia mea a observat, de asemenea, si ea o anumita crestere in lungime si se bucura .”

 

“Fac aceste exercitii de mulgere de aproape 3 luni si am castigat aproape 1,5 cm in lungime atunci cand penisul meu este erect si cam la fel si atunci cand este in stare flasca. Trebuie doar sa ai rabdare si sa continui, pentru ca progresele o sa inceapa sa apara.

Am toata recunostinta in inima pentru oamenii care mentin acest site web in viata. Este foarte minunat sa pot sa vorbesc si cu alti oameni despre aceste lucruri. De asemenea, pentru mine s-au dovedit a fi foarte importante si informatiile impartasite de catre alti oameni.”

 

“Eu am descoperit acest site web acum cateva luni si am avut deja parte de o crestere de peste 3 centimetri. Stiu ca acest lucru poate ca nu inseamna nimic pentru unii oameni, dar ma face pe mine sa ma simt mai bine in legatura cu mine insumi. Indiferent de ceea ce reuseam sa obtin sau sa duc pana la capat, stima mea de sine era mereu la pamant, pentru ca aveam un penis de mici dimensiuni.

Exercitiile pe care le fac constau in principal din intinderi si din mulgeri. Este imposibil pentru mine sa imi agat greutati de penis in orice moment al zilei, datorita lipsei de intimitate. Imi doresc sa pot sa fac acest lucru, pentru ca probabil as avea parte de rezultate mai bune.

Am inceput sa imi prind capul penisului cu degetul aratator si degetul inelar sub baza capului si cu partea mai groasa a degetului mare pe partea de sus. Incepeam sa trag in jos si dintr-o parte in alta si apoi, in cele din urma, in toate directiile. De asemenea, mai prind capul penisului si mulg partea de jos a bazei in timp ce trag in jos. Pe masura ce sangele ajunge la capul penisului, eu incep sa dau drumul la stransoare, aplic presiunea pe cap  si continui tragerea.

Acestea sunt toate exercitiile pe care eu le fac. Am inceput cu exercitii de 15 minute si am ajuns sa fac aceste exercitii intre 45  de minute si o ora.

Desi eu eram foarte sceptic la inceput, acum cred cu fermitate in ideea ca, daca ai un plan si esti dispus sa depui tot efortul care este necesar, atunci o sa ai parte si de rezultate.

In termen de doar cateva saptamani, am vazut unele schimbari pe care nu le credeam posibile. Exercitiile de mulgere mi-au crescut dimensiunile penisului in stare flasca de la doar 10 centimetri pana la 13 centimetri.

Cat priveste cresterea penisului in stare erecta, nu imi venea sa cred ca am ajuns de la 15 cm la inceput sa masor aproape 18 cm. Nu o sa pot sa ajung la o lungime de 20 de cm, dar eu o sa continui sa fac aceste exercitii, pentru a imi mentine rezultatele pe care le-am obtinut.”

 

“Permite-mi sa iti povestesc despre experienta mea:

Cu aproape doi ani in urma, eu imi cumparasem un cilindru de la Vacutech. Il foloseam cu atentie, cu o presiune relativ mica, pentru perioade extinse de timp, timp de mai multe luni de zile. Prietena mea stia de acest lucru si considera ca era foarte dulce ceea ce faceam si oarecum ii placea sa il manevreze, dar nu ii pasa prea mult. Ea mi-a zis ca mai mult era pentru mine acest dispozitiv decat era pentru ea  (eu am un penis de 17 cm in lungime si cu o circumferinta de 13 cm, ceea ce mi se pare a fi o dimensiune cel putin decenta). Noi mereu ne simteam bine in timpul partidelor de sex  si, pentru ea, penisul meu era destul de mare si, dupa cum zicea ea, arata destul de bine. Lucrul care m-a facut sa nu mai folosesc aceasta pompa este faptul ca incepeam sa vad o invinetire a penisului meu, in ciuda presiunii scazute si, dupa o perioada destul de lunga cat sa obtin rezultate, penisul meu parea sa fie prea putin sensibil in timpul sexului. Cea mai rea parte este faptul ca, desi aveam doar 25 de ani, imi era greu sa mentin o erectie, desi am avut parte de o crestere a dimensiunilor penisului.

Recent, am descoperit acest site web si am inceput sa folosesc unele dintre tehnicile prezentate aici. Prietena mea era plecata din oras pentru o saptamana si, prin urmare, m-am gandit sa incerc aceste metode fara sa ii spun, pentru a vedea daca ea observa vreo diferenta (sa o folosesc ca pe o parte a experimentului). Aceasta este o relatare adevarata: dupa doua zile in care am agatat 3 kilograme de penisul meu timp de 2 ore pe zi, dupa cum era sugerat, ea a observat. Prietena mea ma intrebase ce s-a intamplat cu penisul meu – era mai lung si mai gros. Se simtea diferit, din cate imi spunea. Mereu ajungeam pana in capatul vaginului ei in timpul partidelor de sex, dar acum eram destul de lung cat sa trebuiasca sa fiu atent. Dar grosimea era principalul lucru important. Am intrebat-o daca simte vreo diferenta si la inceput mi-a zis ca nu se simtea, dar mai apoi a recunoscut ca penisul mai gros era mai stimulant. Ea a fost mereu usor de satisfacut, dar acum se termina mult mai repede si mai intens. Eu sunt absolut incantat si am de gand sa continui pana cand cresterea in dimensiuni o sa se opreasca. Partea cea mai buna este ca rezultatele de care am avut parte pana acum sunt permanente.

Toate acestea sunt adevarate. Eu niciodata nu postez pe asemenea forumuri, dar acum sunt absolut incantat de rezultatele mele si am vrut sa imi  impartasesc experienta cu cineva.”

 

“Eu cred ca este posibil. Eu am inceput sa folosesc pompele de vid pentru penis acum cateva luni si am fost coplesit de efectul obtinut. De asemenea, m-am simtit si dezamagit, pentru ca nu am avut parte de nici un rezultat pozitiv privind erectiile obtinute fara ajutorul pompelor.

Apoi, am inceput sa ma mulg in fiecare zi si, inca din acea zi, penisul meu creste zi de zi. Intre timp, penisul meu a crescut cu 1,8 cm in 4 saptamani. Am avut parte de acest progres nu doar cu cresterea, dar si cu niste erectii mai puternice.

Poate ca acelasi lucru s-a intamplat si in multe alte cazuri, in care cresterea este absolut incredibila. Eu ma indoiesc de faptul ca aceasta rata de crestere poate sa fie continuata, dar eu deja ma simt bucuros cu rezultatele obtinute.”

2 comments

  1. Cum pot sa măresc penis

    1. Ai un blog intreg la dispozitie cu informatii despre marirea penisului si tu alegi sa pui o intrebare generala intr-un comentariu?

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Livrare gratuită

la orice comandă peste 300 lei

100% Discreție

colete discret ambalate

Calitate premium

produse de top, branduri de top

Asistență și consiliere

să alegi produsul potrivit